Horoskopi

Dashi Dashi
Edhe pse Merkuri vazhdon të bëjë ndonjë “prapësi” të vogël, tani keni rikuperuar plotësisht dhe jeni në gjendje të kontrolloni më së miri punën dhe sjelljen tuaj. Tregohuni pak më të ndjeshëm ndaj partnerit.

Demi Demi
Parashikohet përgjithësisht një ditë e qetë për ju që i përkisni kësaj shenje, ndonëse në momente të caktuara mund të keni ndonjë moment nervozizmi për shkak të ndërhyrjes së dikujt.

Binjaket Binjaket
Kuadri yjor për ju sot është pozitiv, sidomos tani që Merkuri është në një orbitë që favorizon si krijimtarinë tuaj, ashtu edhe pasionet në fushën e ndjenjave. Kujdes shpenzimet.

Gaforrja Gaforrja
Është përsëri Afërdita, ylli i dashurisë ai që do të dominojë dhe së bashku me Jupiterin do t’jua lehtësojë shumë punën në të gjitha aspektet. Hezitues për të marrë një vendim ju bën Hëna.

Luani Luani
Me pozicionin e Merkurit nga njëra anë dhe Afërditës nga ana tjetër dita sot mund t’ju ofrojë momente shumë interesante në fushën e raporteve ndërpersonale. Ç’rutinë e mërzitshme puna!

Virgjeresha Virgjeresha
Me orbitën e re të Marsit në harmoni me Afërditën janë të gjitha gjasat që dita e sotme të jetë vërtet plot impenjime e ndoshta edhe strese, por të sjellë edhe rezultate shumë të dëshiruara.

Peshorja Peshorja
Lëvizja e re e Marsit në shenjë ka ndikuar e do të ndikojë për disa ditë negativisht te ju, prandaj duhet të kini kujdes për t’i marrë gjërat më shtruar.

Akrepi Akrepi
Edhe për ju janë Merkuri edhe Afërdita yjet që do t’ju mbështesin, por sot duhet të frenoni impulset për të vepruar pa u menduar. Është më mirë të dëgjoni zërin e arsyes se sa atë të zemrës.

Shigjetari Shigjetari
Përsëri qielli juaj është me yje të mirë, prandaj nëse sot nuk do të arrini të konkludoni, do të thotë se faji është i gjithi i juaji e jo i yjeve. Nëse tregoheni të hapur do të keni më pak kokëçarje me partnerin.

Bricjapi Bricjapi
Hëna ju sheh paksa shtrembër, por sot sateliti i tokës nuk ka ç’ju bën, sepse ju ka marrë Merkuri nën ndikimin e tij. Duhet të bëni më kujdes, sepse me padurimin tuaj mund t’i ndërlikoni vetë gjërat.

Ujori Ujori
Kuadri yjor për ju është shumë pozitiv dhe Hëna do të sjellë stimuj të rinj në planin sentimental. Jeni disi skeptik për një propozim që ju bëhet, por nuk është çudi që ta pranoni.

Peshqit Peshqit
Pas një periudhe nga ato kur duket se gjërat nuk shkojnë në anën e duhur, situatat po kthehet gradualisht në favorin tuaj dhe nga kjo situatë e re që po krijohet duhet të përfitoni pa humbur kohë.

Mundesuar nga Astrologjia.com