LAJME

Muharrem Sfarqa, kryetar i Ferizajt, "Opozita po dëshiron që të nisë një luftë sado-mazohiste, me njerëz që e dëshirojnë dhunën", ka thënë në Info Magazinë...

VIP

Bukuroshja kosovare që përfaqëson Gjermaninë në Miss Bota, Albijona Muharremaj po shëndritë me bukurinë e saj.Biondja kosovare po vazhdon të bëjë provat e fundit...

Para pak kohësh mediat raportuan se këngëtarja dhe moderatorja Gerta Heta kishte sjellë në jetë dy vajza binjake.Por më vonë u mësua se vetëm...

SPORT

Një ndër ndeshjet më interesante pritet të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Prishtinë. Kryeqytetasit...

Messi-Suarez-Neymar, apo më mirë të njohur si MSN, janë yje në fushë dhe miq jashtë...

Rafa Baenitez është i gatshëm ta shes Cristiano Ronaldon gjatë verës.Trajneri i Real Madridit, Rafa...

Prishtina ka shënuar fitore të madhe në Bosnjë e Hercegovinë ndaj Handball Team Çelik, në...

Pep Guardiola mund të marr drejtimin e Manchester Unitedit.Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola është...

Wladimir Klitschko e pësoi sonte njërën nga humbjet më të rënda në karrierë, duke u...

Wladimir Klitschko nuk kishte pësuar humbje qe 11 vjet në boksin profesionist, që nga humbja...

Wladimir Klitschko mendoi se e kishte fituar meçin, teksa spikeri zyrtar po i tregonte pikët...

Ndoshta dikush e di e dikush jo, por Luan Krasniqi e kishte mposhtur kampionin e...

TEKNOLOGJIA

LG njoftoi sot se do të shesë në të gjithë botën telefonin inteligjent Zero. Pajisja me paramezra mesatarë do të dalë në tregun tajvanez...

Sipas Ofcom dritat e Krishtlindjeve mund të ngadalësojnë wi-fi në e internetit tuaj.Për këtë arsye firma angleze ka krijuar një aplikacion që kontrollon nëse...

SHËNDETI

Kyi ri është përpjekur të bëj diçka që do të ketë sukses, dhe vërtetë ia doli. Ndoshta të gjithë duhet ndjekur...

Receta për sot.Përbërësit:3 litra ujë3 të verdha vezësh5oo gr mjaltë1 kg niseshte200 gr sheqer600 gr gjalpë i tretur200 gr bajame ose arra të griraPluhur...

18+

Në një hulumtim të publikuar në revistën "Journal of Sexual Medicine" këtë javë, bëhet e ditur se rreth 45% e femrave kanë simptoma të...

"‹Farat e zeza, të njohura ndryshe edhe si "Nigella sativa", janë substancë unike, që përdoren në kuzhinat indiane dhe në Lindjen e Mesme. Që...

"‹Kolegji i Mbretit në Londër raporton se kanabisi mund të dëmtojë një pjesë të rëndësishme të trurit, që është përgjegjës për komunikim në mes...

Pacientët të cilët mendojnë për in vitro fertilizim, kanë pyetje dje dilema të shumta rreth procedurës dhe rreth asaj se çfarë i pret. Dr....

RRJETE SOCIALE

49,110FansaNa Pëlqeni
6,687NdjekësNa Ndiqni
2,779NdjekësNa Ndiqni
90,640NdjekësNa Ndiqni
- Reklama -

TURIZMI

Vija bregdetare përgjatë Mesdheut ka mjaft pika të bukura e të qeta për ju dhe sigurisht të arritshme lehtë nga perëndimi në lindje. Mesdheu...

KINEMA

Titulli: The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (2015) Kohëzgjatja: 137 min Vleresimi: 7.3 Stili: Aventure, Sci-Fi Regjia: Francis Lawrence Skenari: Peter Craig, Danny Strong Aktorë: Jennifer Lawrence, Josh...
- Reklama -

KULTURA

RUSI Ish-balerina soliste ruse, Anastasia Volochkova ka hedhur akuza të forta ndaj drejtuesve të "Bolshoi Ballet", të cilët sipas saj, e kanë kthyer...

TIRANË-Suprizat për ditëlindje në televizionin News 24 nuk kanë të sosur. Këtë radhë, në rrjetën e surprizës ka rënë spikjerja dhe gazetarja e njohur,...

TIRANE Pas pritjes së ngrohtë që i është bërë në Tiranë, këngëtari britanik John Newman ka provuar pijen alkoolike tradicionale të shqiptarëve "rakinë".Gota...

BUKURIA

Pyetja: a kthehen buzët në madhësinë dhe formën e tyre origjinale pasi tju dalë mbushja artificial, apo a ka rrezik për humbje të volumit?Përgjigja:...

Kurseni paratë, vajza!Pavarsisht se çfarë lloj losioni përdorni në çfarëdo lloj paketimi nga dyqani, ju mund të nxjerrni maksimumin e përbërjes me anë të...

Nuk është sekret fakti që lëkura juaj mplaket, mirëpo përshtatja e rutinës suaj me moshën nuk është punë e lehtë. Pas dekadës së katërt,...

OPINIONE

Nga: Bilall Sherifi"Prirja për tu entuziazmuar nga kombet e huaja dhe aspiratat e tyre kombëtare, edhe atëherë kur ato mund të realizohen vetëm në...

Shkruan: Shqipe JetishiProblemi për DemarkacioninDemarkacioni dhe Asociacioni i Komunave Serbe janë procese të ndërlidhura me konkludimin e procesit të shtetbërjes në Kosovë....

Nga: Albin KurtiNë Kuvendin e Serbisë, përveç dy deputetëve shqiptarë atje, nuk kishte asnjë deputet që ishte për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO. Po...

MODA

Që prej kur janë transferuar në Shtëpinë e Bardhë 7 vite më parë, Sasha dhe Malia Obama janë transferuar gjatë gjithë rrugës. Shikoni në fotot...

Dëshironi të dini më shumë për këtë tretman dhe mënyrën se si zbukuron lëkurën tuaj? Lexoni më poshtë për të kuptuar se si duhet...

Studiuesit kanë vënë re se pasta e dhëmbëve nuk na shërben vetëm për higjienën e gojës, por ajo i largon gjithashtu edhe aromat e...
- Reklama -
Mesdheu Seo Tools

RAJONI

  Pasi që terroristët goditën Francën, disa persona të armatosur kanë sulmuar hotel Radisson Blu në Bamako, kryeqyteti i...

BOTA

Raporte të ndryshme pohojnë se Rusia është duke lëshuar fosfor të bardhë vdekjeprurës mbi civilët në veriperëndim të Sirisë, në vazhdën e fushatës intensive...

EKONOMIA

Një nga gjërat për të cilat për të cilat u dallua qeveria Berisha ishte rritja e ndjeshme e investimeve publike çdo vit, në krahasim...
- Reklama -
- Reklama -
Lojra - Games Online

ARTIKUJT E FUNDIT

PRISHTINE- Në emisionin "Subvencion" të RTKsë, lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka komentuar situatën politike në Kosovë, ndërsa thotë se është mëkat mënyra me...

TIRANE- Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, ka reaguar lidhur me deklaratat e bëra një ditë më parë nga kryebashkiaku Erion Veliaj për...

TIRANE Në sheshin përpara Piramidës në Tiranë u zhvillua sot një protestë në mbështetje të ish-liderit të Vetëvendosje-s Albin Kurti, i cili u...

TIRANË- Reforma territoriale dhe decentralizimi i funksioneve ka qenë kryefjala e aktivitetit të zhvilluar ditën e martë, që mblodhi në një tryezë të përbashkët...

LIBRAZHD Policia e Librazhdit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për veprën penale "Plagosje të lehtë me dashje" dhe "Prodhim dhe...

TIRANE- Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin në total me 41 vjet burgim për tre kushërinj, të akuzuar për "trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike",...

ASTROLOGJIA

RADIO


Zëri ynë për ju Live     

TEKSTE

Tekste

PARTNERË

Host-AL