Teknologjia

Nokia X2 në Android, vjen nesër?

spot26101-32681-_nokia_x2_ne_android_vjen_neser_.jpg

Por kjo gjë është konfirmuar se telefoni do të prezantohet javën që vjen.

Ky njoftim është lëshuar nga “Nokia” jo i plotë, por duke paralajmëruar modelin e ri të telefonit për të hënën, më 23 qershor.

“Nokia X2″ do të vijë me procesorin “1.2GHz dual core Qualcomm Snapdragon 200″, plus 1GB RAM dhe “Adreno 305 GPU”.

Ndërkaq do të përfshijë edhe 4 GB memorie të brendshme, bashkë me dy kamera.

Kamera përpara do të jetë 0.3 megapikselë, kurse prapa 5 megapikselë.

Ekrani i telefonit pritet të ketë diagonalen prej 4.3 inç me rezolucionin prej 800 x 480 pikselëve, dhe sistemin operativ, “Android 4.3″.

Rreth autorit

Gazeta START

Gazeta START

Gazeta Start është një media e pavarur, e themeluar në vitin 2006 me dëshirën për të qenë një media ndryshe nga të tjerat. Ne nuk vrapojmë për të arritur majat, por ecim me hapin e duhur për të qenë një faqe informative me lexues besnikë.

Komentoni